Güvenilir Hava Kargo Şirketi Nasıl Anlaşılır - seraytrans.com

Güvenilir Hava Kargo Şirketi Nasıl Anlaşılır

Bir ürünün, malın ya da eşyanın farklı bir ülkeye gönderilmesi için çeşitli kargo hizmetlerinden ve çeşitlerinden yararlanılmaktadır. Hava kargo taşımacılığı bu yöntemlerden sadece bir tanesidir. Özellikle kimyasal ürünlerin, değerli hammaddelerin, arabaların, ısı hassasiyeti bulunan ürünlerin hava kargo taşımacılığında sıklıkla tercih edilen ürünler olarak karşımıza çıktığı bilinmektedir. Hava kargo taşımacılığı diğer kargoculuk yöntemlerine oranla son derece ucuz, rahat ve pratiktir. Büyük firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmesinin bir diğer nedeni se güvenilir olmasıdır. Dünyada gerçekleştirilen kargo hizmetlerinin %8’ini hava kargo taşımacılığı oluşturmaktadır. Özellikle Amerikan hava şirketlerinin bu taşımacılık yönteminde önde olunduğu bilinmektedir. Mutlaka doğru bir şekilde yapılması gereken hava kargo taşımacılığı, aynı zamanda hem havalimanına teslimat hem de eve teslimat seçeneklerini bünyesinde bulundurmaktadır. Müşterilerin ise şirketlerle, teslimat seçenekleri doğrultusunda bir anlaşma yapmaları uygun olacaktır.

Hava Kargo Çeşitleri

Hava kargo taşımacılığı iki şekilde gerçekleşmektedir. Bunlardan ilki doğrudan havalimanına gerçekleştirilen teslimat şeklindedir. Yani taşınılan malın ya da ürünün uçağa yüklendikten sonra havalimanından teslim alınması şeklinde gerçekleşir. İkinci seçenek ise ürünün direkt olarak adrese teslim şeklinde gerçekleşmesidir. Bu taşımacılık yönteminde uçağa konulan ürünler havalimanından alındıktan sonra kargo şirketinin aracına konularak direkt teslimat adresine ulaştırılarak gerçekleşir.

Hava Kargo Taşımacılığının Avantajları

Hava kargo taşımacılığının denizyolu taşımacılığı ve karayolu gibi taşımacılık yöntemlerine bakılarak kıyaslandığında, bazı avantajları olabilmektedir. Bu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Taşıma süresi kısadır, zaman tasarrufu sağlar.
  • Değişik şirketler tarafından hizmet sunulduğu için esnek planlama avantajı vardır.
  • Havayolu taşımacılığının gelişmiş olması sebebiyle, gümrük taşıma prosedürlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştiği görülür.
  • Taşınması zor olan ürünlerin hızlı ve güvenilir bir şekilde taşınmasına olanak sağlar.
  • Zarar görmeye müsait olan ürünlerin hasarsız bir şekilde karşı tarafa iletilmesine olanak sağlar.
  • Denizyolu ve karayolu ile gönderilemeyecek olan ürünlerin güvenli ve daha ekonomik bir şekilde taşınmasını mümkün kılar.

Hava Kargo Süreci Nasıl İşliyor?

Hava kargo taşımacılığı yaptırmak isteyen bireylerin ya da şirketlerin öncelikli olarak bir kargo firmasıyla görüşmesi gerekmektedir. Daha sonra ise hava kargo şirketiyle “konşimento (hava taşıma senedi)” doldurması gerekmektedir. Hava taşıma senedinden sonra ise poliçeler ve diğer sigorta sözleşmelerinin yapılması gerekmektedir. Yüklemesi yapılacak olan ürün hakkında hava kargo şirketine bilgilendirme yapılmalıdır ki ürünün sorunsuz bir şekilde taşınması gerçekleşebilsin. Son olarak ise yapılması gereken şey taşıma sürecini belirlemek olacaktır. Hava kargo şirketleri, ürünlerin taşınmasında ki planı mal sahiplerine sunmaktadır. Bu esnek planlama sayesinde ürünün istenildiği zaman yola çıkması mümkündür.

Güvenilir Hava Kargo Şirketi Nasıl Anlaşılır?

Hemen hemen her konuda kişilerin kafasında yer edinen güvenilirlik olayı kargo şirketleri için de geçerli bir durumdur. Güvenilir hava kargo şirketi arayan bireylerin ya da şirketlerin ise bilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Güvenli bir kargo şirketinin bulunabilmesi için ise şu noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir:

  • Hava kargo şirketinin deneyimlerine bakılması gerekmektedir.
  • Özellikle şirketin uzun yıllardır hizmet veriyor olması bir tercih sebebi olmalıdır. Bu sayede işinde daha uzman kişilerle çalışma imkanınız olacaktır.
  • Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise kullanıcı yorumları olmalıdır. Daha önceden hava kargo şirketiyle çalışmış olan kişilerin olumlu ya da olumsuz yorumları sizler için bir referans durumunda değerlendirilebilir.
  • Son olarak ise dikkat etmeniz gereken nokta kullanıcılar tarafından yapılan yorumların hava kargo şirketi tarafından yapılan cevaplarıdır. Yapılan yorumlara verilen cevaplar eğer olumlu yönde ise bu şirketin güvenilir ve titiz bir çalışma şekline sahip olduğunu anlayabilirsiniz.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir