Konteyner Tipleri – Taşımacılıkta En Çok Merak Edilen Bilgi - seraytrans.com

Konteyner Tipleri – Taşımacılıkta En Çok Merak Edilen Bilgi

Malların ya da yüklerin bir ülkeden başka bir ülkeye taşınması olan uluslararası taşımacılık hizmetinde konteynerler önemli bir yere sahiptir. Konteynerler hem karayolu taşımacılığı hem de deniz yolu taşımacılığı hizmetinde oldukça önemli ekipmanlar içerisinde yer almaktadır. Özellikle de kapıdan kapıya kara yolu taşımacılığında sıklıkla tercih edilmektedir. Malların hasarsız olarak taşınabilmesine imkan sağlayan konteynerler aracılığıyla tekstil ürünleri, sanayi hammadde ürünleri, ekipmanları, tarım ürünleri, inşaat malzemeleri rahatlıkla taşınabilmektedir.

Ülkeler arası ticaretin gelişmesiyle taşınacak malzeme, yük ya da eşyaların da miktarı artmaktadır. Böylelikle uluslararası kara yolu taşımacılık hizmetinin de önemi artmaktadır. Konteynerler sayesinde taşımacılık hizmetlerinin yükü hafiflemektedir. Dışarıdan gelecek her türlü etkileri önleyerek güvenli ve sorunsuz bir taşımacılık hizmetine olanak sağlayan konteynerler, rahat bir taşımacılık çözümü sunmaktadır. Hem işlevsel hem de maddi olarak yüksek fayda sağlamakla birlikte aynı anda birbirinden farklı yükü taşıyabilmesinden dolayı tercih edilmektedir.  Uluslararası taşımacılıkta öncü firma olan Seray Trans da konteyner taşımacılık çözümü sunarak yüklerinizin sorunsuz ve güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlamaktadır.

Konteyner Çeşitleri

Güvenli ve hasarsız bir teslimat süreci için standartları belirlenmiş ve tekrar kullanım imkanı olan çelik kasalar olarak tanımlanabilen ve karayolu taşımacılığı hizmetinde sıklıkla kullanılan konteynerler, 20’lik ve 40’lık olarak ikiye ayrılabilir.

  • 20 DC- 40 DC: Dryvan ya da standart olarak tanımlanan konteynerler, hava ve su geçirmeme özelliklerine sahiptir. Çelik ve alüminyum hammaddesinden üretilmiştir.
  • 20 Üstü Açık- 40 Üstü Açık: Konteyner kapısından geçemeyecek büyüklüğü sahip yüklerin taşınabilmesi için üst kısımdan yükleme imkanı sağlayan konteynerlerdir.
  • 20 Flat Rack-  40 Flat Rack- 40 Kapanabilir Flat Rack: İki kenarı ve üstü olmayıp tabanı oldukça kalın olan konteynerlerdir.
  • 40 High Cube- 45 High Cube: Yükseklikleri fazla olan malzemelerin taşınmasını sağlamak amacıyla üretilmiş yüksek konteynerlerdir.
  • 40 Reefer-  40 Hihg Cube Reefer- 45 High Cube Reefer: Elektrikli veya dizel soğutucu sistemlerine sahip olan konteynerler, genellikle gıda malzemelerini taşımak için kullanılır.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir