Lojistik Depolama Hizmeti Nedir? | Nelere Dikkat Etmeliyiz? - seraytrans.com

Lojistik Depolama Hizmeti Nedir? | Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hayatın her alanında olduğu gibi lojistik sektöründe de depolama oldukça önemli bir konuma sahiptir. Yüklerinizin ya da eşyalarınızın güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi, istiflenmesi için depo ve depolama hizmetleri önemli bir yer tutar. Özellikle lojistik sektörü için ayrı bir öneme sahip olan depolar, kullanım amaçlarına göre farklı özellikler taşımaktadır. Yunanistan taşımacılık hizmeti başta olmak üzere pek çok ülkeye taşımacılık çözümü sunan Seray Logistics, lojistik depolama ve taşımacılık hizmetlerini en güvenli ve sorunsuz şekilde sunmaktadır. Taşımacılık hizmeti sunulacak yük veya eşyaların teslim alınarak belirli bir süre muhafaza edilmesinin ardından  hedeflenen noktalara ulaştırılması hizmeti olarak tanımlanabilen depolama hizmeti, titizlik ve yüksek hassasiyet gösterilerek verilmesi gereken hizmettir. Depolamanın yapılacağı eşyaların özellikleri ve depolanacağı süre göz önünde bulundururak en uygun olan depo çeşidi seçilmektedir. Depolama süresinin uzun olması deponun çeşitlerini ve özelliklerini doğrudan etkilemektedir. Depolama süresinin uzunluğununa bağlı olarak da depolar değişmektedir. Depolama hizmetini oluşturan kontrol, teslim alma, yerleştirme, sayım, kontrol ve gönderme gibi adımlar; düzenli bir transfer süreci için oldukça önemlidir. Bu adımların her biri için titizlikle ve özenle çalışmalı ve sorunsuz teslimat süreçi sağlanmalıdır. Ayrıca sistemi bir şekilde çalışılarak iş verimi olumlu yönde etkilenir.

Depo Çeşitleri ve Özellikleri

Yüklerinizin özellikleri ve durumlarına bağlı olarak muhafaza edilecek pek çok depo çeşidi bulunmaktadır. Yüklerinizin ve eşyalarınızın doğrudan hava ile temas ettiği depolar, açık hava depoları olarak tanımlanır. Bu depolarda muhafaza edilebilecek ürünler arasında inşaat malzemeleri, geri dönüşüm maddeleri yer alabilir. Yüklerinizin ya da eşyalarınızın hava ile bağlantısının kesilmesi amaçlandığında kapalı depoların kullanılması tavsiye edilmektedir. Aydınlatma ve sıcaklık sistemlerine sahip olan bu depolardan hava sirkülasyonu vardır ve böylece eşyalarınızın ya da ürünlerinizin sıcaklık, nem ya da ışık ile temasları kontrol altına alınır. Muhafaza edilen ürünlerin uzun süreli transfer sürecinde bozulmalarını engellemek ve raf ömrünün kısalması gibi durumlarının önüne geçmek üzere kullanılan depolar ise, soğuk hava depolarıdır. Özellikle ilaç ve gıda sektörleri tarafından sıklıkla tercih edilen bu depolar sayesinde ürünler herhangi bir bozulmaya ya da değişime maruz kalmadan teslimat noktasına ulaşır. Depolama hizmeti, transfer aracının depoya gelmesi ve yüklerin boşaltılarak depoya yerleştirilmesi ile başlamaktadır. Malzeme veya ürünlerin uygun raflara yerleştirilerek transfer sürecine uygun duruma gelmesi için çalışmalar üretilir. Bu aşamalarda barkod, etiketleme gibi detaylara oldukça önem verilir ve böylece oluşabilecek karışıklık durumlarının önüne geçilmesi amaçlanır.

Lojistik Depolama Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulgaristan taşımacılık hizmeti başta olmak üzere pek çok Balkan ve Doğu Avrupa ülkelerine taşımacılık hizmeti sunan Seray Trans, verdiği yüksek kalitedeki lojistik depolama hizmeti ile adından sıklıkla söz ettirmektedir. Uluslararası lojistik depolama hizmeti sürecinde bazı detaylara dikkat ederek ürünlerinizin en güvenli şekilde muhafaza edilmesine, istiflenmesine olanak sağlayabilirsiniz. Ürünlerin depoya girişi, uygun koşullarda muhafaza edilmesi, depodan çıkışı gibi aşamalarda taşımacılık firmasından bildirimler alınmalı ve firma da en şeffaf şekilde çalışmaları yürütmelidir. Kapsamlı ve profesyonel lojistik depo yönetimine sahip olan firmalarla çalışarak ürünlerinizin yüksek güvenli ortamlarda ve uygun koşullarında muhafaza edilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca barkod, etiketleme işlemlerine önem vererek ürünlerinizin ya da yüklerinizin karışmasını önleyen Seray Trans, bu tüm aşamaları titizlikle yönetmekte ve müşterilerinin üst seviyede memnuniyetlerini kazanmak için yoğun çaba harcamaktadır. Yüklerinizi bize emanet ettiğinizde gözünüz arkada kalmayacaktır.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir