Uçak Kargo İle Canlı Hayvan Gönderilebilir Mi? - seraytrans.com

Uçak Kargo İle Canlı Hayvan Gönderilebilir Mi?

Son zamanlarda kargo gönderim işlemleri arasında sıklıkla tercih edilen bir seçenek haline gelen uçak kargo seçeneği kargolarınızı kaliteli bir şekilde istediğiniz yere ulaşmasını sağlayan bir kargo hizmeti sunmaktadır. Özellikle kırılma ve kargonun zarar görmesi durumları diğer kargo yöntemlerine göre daha az olan uçak kargo, bu durumu minimum seviyeye indirmektedir. İnsanların dostları olan evcil hayvanları bazı durumlarda onlarla beraber seyahat etmek durumunda kalmaktadır.  Evcil hayvanlarıyla beraber yolculuk yapmak isteyen kişiler ise uçak kargo gönderimiyle yolculuk yapabilmektedirler. Fakat uçak kargo yöntemiyle her türlü hayvan taşımacılığı yapılamamaktadır. Kargo kompartımanlarında sadece belli evcil hayvanlar için yer bulunmaktadır. Bu evcil hayvanları ise şunlardır; kedi, köpek, saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya gibi küçük ötücü kuşlar. Uçak kargo, evcil hayvan taşımacılığının ise rezervasyon saatinden en geç 6 saat öncesine yapılması gerekmektedir. Yapılan müracaat sonrasında ise onaylama alındıktan sonra evcil hayvanların hiçbir aksaklık yaşamadan, uçak karo ile istenilen yere yolculuğu gerçekleşir. Evcil hayvanların kargo süresi boyunca yeme içme gibi gerekli bakım ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Uçak Kargo ile Evcil Hayvan Taşıma Koşulları Nelerdir?

Evcil hayvan taşıma işlemi her kargo yöntemiyle beraber sunulan bir hizmet olmadığından kaynaklı olarak merak edilen bir konudur. Uçak kargo ile evcil hayvan taşıma işlemi diğer kargo seçeneklerine göre hem daha ayrıcalıklı hem de daha güvenilir bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Uçak kargo şirketi ile evcil hayvan taşımak için ise bazı koşullar gerekmektedir. Bu koşullar ise şu şekildedir:

  • Rezervasyon işleminizden en geç 6 saat öncesine kadar evcil hayvan taşımacılığı için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
  • Yaptığınız başvuru onay almalıdır.
  • Uçak kargo yöntemiyle taşımak istediğiniz hayvanınızın, evcil hayvan statüsünde yer alması gerekmektedir. Evcil hayvan statüsünde yer alan hayvanlar ise; kedi, köpek ve ötücü kuşlardır.
  • Bunların yanı sıra ise hava yolu firmalarının evcil hayvanlar için istedikleri uygulamaları yaptırmaları gerekmektedir. Farklılık göstermekle beraber, evcil hayvanların aşı ve belgelerinin tam ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Uçak Kargo İle Evcil Hayvan Gönderimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvan gönderimi yaparken tercih edilen bir yöntem olan uçak kargo gönderimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar incelendiğinde ise;

  • Rezervasyonun uçuş saatinden en geç 6 saat öncesine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Aksi takdir de kargonuzun kabul edilmeme durumları ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden başvurunuzu önceden yapmaya özen gösteriniz.
  • Teslim etmek istediğiniz hayvanın, taşıma şirketi tarafından belirlenen evcil hayvan statüsünde olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer hayvanınız bu statü içerisinde yer almıyorsa kargonuz kabul edilmeyecektir.

Uçak Kargo Evcil Hayvan Taşımada Neden Tercih Ediliyor?

Son zamanlarda evcil hayvanlarıyla yolculuk yapmak isteyen insanların sayısı artmaktadır. Önceden evcil hayvanla yolculuk etmek isteyen kişilerin karşılaştığı durumlar günümüzde minimalize edilmiştir. Artık günümüzde evcil hayvanlarıyla seyahat eden insanların sayısı artmıştır. Bu artışın sebebi ise uçak kargo gibi taşımacılık yöntemlerinin var olmasıdır. Diğer kargoculuk yöntemlerine göre kaliteli bir yolculuk sunan uçak kargo, evcil hayvanların daha güvenli yolculuk yapmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda yolculuk esnasında evcil hayvanların, su ve yemek gibi ihtiyaçları karşılanmaktadır. Diğer kargo şirketlerinin aksine uçak kargolarda sarsılmalar ve çarpmalar minimum seviyededir. Bu durumda evcil hayvanların rahatsız olmadan yolculuk yapmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda yolculuğun hızlı bir şekilde gerçekleşmesi de kişilerin evcil hayvanları için tercih etmelerine sebep olmaktadır.

 

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir